Ilu

Need kolm vahendit panevad juuksed kasvama

Foto: Unsplash

Rosmariiniõli

Enamasti pööratakse tähelepanu kiharatele – kas need on ikka õigesti pestud, niisutatud ja maskitatud. Kuid tegelikult peab pöörama selleks, et juuksed kasvaks, tähelepanu peanahale. Noh, sealt saab ju kõik alguse.

Seega on oluline hoolitseda selle eest, et nahk oleks jääkainetest puhas ja toidetud. Nii peaksid tegema endale aeg-ajalt peamassaaži. Muidugi oleks veel meeldivam, kui seda teeb keegi teine, aga ajab asja ära küll. Samuti lisa pestes šampoonile paar tilka rosmariiniõli või mudi sellega kuivi juukseid.

Niiviisi soodustad vereringet, mis muudab juured jällegi tugevamaks. Nõnda pääsevad vajalikud ained paremini ligi. Muide, seda on praktiseeritud juba sajandeid, seega peaks toimima.

Rosmariiniõli 100 % 5,03 € (Apotheka)

Munarebu

Toidusõda mängides ei ole just kõige meeldivam rebuga vastu vahtimist saada, kuid tuleb välja, et see on juustele äärmiselt kasulik. Eriti hästi sobib muna neile, kelle kiharad ei taha kuidagi pikaks kasvada, sest jõuavad enne katkeda. Muna sisaldab olulist letsitiini ja proteiini, mis lisavad karvadele tugevust.

Tee endale härjasilma asemel üks mask koos kahe teelusikatäie oliiviõliga. Kui soovid, lisa ka veidi vett, nii pole see liiga hommikusöögi moodi. Hoia 30 minutit peas ja jätka seejärel tavapäraste iluprotseduuridega. Imelihtne.

Foto: Unsplash

Riitsinusõli

Käsi püsti, kui sa tarbid tublilt kalamaksaõli või sinu toidumenüü sisaldab piisavas koguses pähkelid ja pirakat lõhe. Enamasti nii see ei ole, kuid just need sisaldavad oomega-6-rasvhappeid, mis aitavad juuksekasvule kaasa.

Kui kasutad riitsinusõli, saad vajalikud rashapped oluliselt hõlpsamini kätte. Masseeri seda peanahale ja jäta mõneks ajaks pähe. Veel parema tulemuse saamiseks võid panna pähe ka rätiku.

GoodKarma riitsinusõli 7,09 € (looduspere.ee)