Mood

Neli Eesti meest lõid moebrändi Shay, sest neil polnud poest midagi endale selga osta

Poelettidele on saabunud Eesti esimene tõupuhas tänavarõivaste bränd Shay, mille loojaks on neli Eesti noormeest.

Oma rõivabrändi idee sai alguse paar aastat tagasi, kui noored olid järeldusele jõudnud, et riidevalik poodides jääb veidi vajaka ja otsustasid ise midagi lahedat ja hingelähedast luua.

Mantel 160 €

Shay tegevjuhi Sebastian Koljaki sõnul on uue brändi eesmärk tuua Eesti tänavamoodi unikaalseid, kvaliteetseid ja mõistliku hinnaga riideid.

“Eesti noorte- ja tänavamood on läbi aegade sõltunud eelkõige lääne kultuurist ning välismaistest hiiglaslikest rõivabrändidest. Tänavatel domineerib kiirmood, mille kvaliteet jätab tihtilugu soovida ja riiete poelettidele jõudmiseks kasutatakse odavat lapstööjõudu. Shay eksklusiivsus ja ainulaadsus seisneb selles, et toodete kogused saavad olema limiteeritud ja tootmisprotsess jääb Eestisse seniks, kuni me ise siin oleme,” sõnas Koljak.

Rullkaelusega särk 70 €

Brändi taga on neli Eesti noort, kes kõik on pärit erinevatest eluvaldkondadest ja kellelegi neist ei ole moedisaineri diplomit, kuid nende visioon ning kogemused ongi see, mis väljendub nende loomingus – igal riideeesemel on oma lugu, alltekst ja mõte.

Kogu disainiprotsess ja tootmine teostatakse Eestis, et noored saaksid tootmisprotsessi igal etapil, alates esimestest visanditest, lõpetades tootmisprotsessi viimaste liigutusteni, ise silma peale hoida, et siis vajadusel veel kõiki kollektsiooni rõivaid ise täiendada, lihvida ja muuta.

Shay esimene kollektsioon koosneb kümnest erinevast esemest. Enne uut aastat on oodata veel kahte ready to wear riideeset. Hinnad jäävad 40-160 euro vahele. Igal aastal luuakse kaks erinevat kollektsiooni.

Tooted saab osta nende kodulehelt kui ka Solarise uuest konsept-poest Levi.

LOE KA: Solarises avab neljapäeval uksed õmblusstuudioga disainipood-kohvik Levi

Särk 95 €