Maailm ja maitsed

Nendes kolmes Tallinna restoranis saad paremat pitsat kui Itaalias

Foto: Vida Press

Itaalia on ilmselt kõigi üks lemmikriikidest – suurepärane disain kõrvuti imelise köögiga. Ent alati pole reisiks võimalust ning kui ei tea, kuhu sööma minema peaks, võivad restoranid Itaalias ka tõelise pettumuse valmistada.

Need kolm Tallinnas asuvat Itaalia restorani ei vea aga kunagi alt. Mitu Tallinna elavat itaallast kinnitavad, et nad on nautinud neis kolmes söömist rohkem kui oma sünnimaal.

Kaja Pizza Köök

Pelgulinnas vaiksel Õle tänaval sel kevadel avatud pizzeria on linna gurmaanide seas kõige kuumem nimi, kui jutt käib Itaalia köögist. Ehtne pitsaahi, suurepärane tooraine ja fantastilised kokad teevad sellest linna parima pitsakoha.

Hinnad on väga demokraatikud – suurepärase pitsa saab vaid nelja euroga –  ja ehkki lauda sinna saada võib vahel olla päris raske, on võimalus pitsa koju kaasa osta ka õnneks olemas.

#kajapizzaköök #vaatamekõikeestirestoranidüle #vaatamekõikuuedrestoranidüle #visittallinn

A post shared by triinabel (@triinabel) on Aug 17, 2017 at 5:06am PDT

Gianni

Eesti parimate restoranide edetabelis alailma kõrge koha haarav Gianni Jõe ja Karu tänava nurgal on olemas olnud juba kümme aastat.

Algusest peale on suudetud hoida kõrget taset ning lisaks pitsadele ja pastadele on seal esindatud Itaalia köök kõigis oma nüanssides ja rikkuses.

Teretulemast Giannisse! / Welcome to Gianni! #giannirestaurant #restorangianni #welcome #tallinn #wheretoeatintallinn #italiancuisine #bestplaceintown #finedining

A post shared by Gianni Restoran (@gianni_restoran) on Jun 13, 2017 at 3:41am PDT

Controvento

Vanalinnas asuv Controvento on Eesti vanim Itaalia restoran ja ka selle interjöör on püsinud üsna muutumatu algusaastatest saadik. Toit on jätkuvalt suurepärane – nagu ka vainikaart –  ning ehkki suvel tunglevad seal turistid, on sügisõhtud juba märksa rahulikumad.

Muuseas, ka sealt saab nii pitsat kui muud toitu koju kaasa osta.

Tallinn ♥️ Old town? ___________________ #tallinn #estonia #oldtown #italianrestaurant #eesti #vanalinn #controventorestaurant #morning #morningmood

A post shared by exclusively designed knitwear (@mariia_raju_knitwear) on Apr 28, 2017 at 9:38pm PDT