Ilu

Omanäoline ja uus treening Eestis: Movement Tallinnas vabaned tööpingetest ja saavutad igatsetud kehalise vormi

Foto: erakogu

Kui ei, ole mureta. Movement Tallinna eestvedaja Asko Külmsaar selgitab, miks on treening ainulaadne (pst, mainime juba alguses ära, et seal kasutatakse muu hulgas abivahendiks ka võimlemiskeppi ja -rõngaid).

Mida kujutab endas täpsemalt loomuliku liikumise ja orgaanilise jõu treening?
Movement Tallinn treening on segu sportvõimlemisest, moderntantsust, joogast, kahevõitluse ja pallimängude koordinatsioonilistest harjutustest. Peamiseks eesmärgiks on liikuvuse ja elukvaliteedi parandamine läbi mängulise ning kohati improvisatsioonilise liikumise. Ühe treeningu kestvuseks on üks tund.

Treeningutes kasutatakse harjutuste tegemisel peale enda keharaskuse ka tennispalle, millega arendatakse koordinatsiooni. Liikuvuse ja jõupotentsiaali arendatakse võimlemiskepi abil. Osavust ja tõmbejõudu arendavateks harjutusteks kasutatakse võimlemisrõngaid.

Kuna tänapäeva kiire elutempo ja mugavused panevad meie kehad üha enam erinevatesse sundasenditesse, siis paneme suurt rõhku ka lõdvestusele ja vabastamist soodustavatele tehnikatele. Pinges ja kinnine keha piirab meie füüsilist saavutusvõimet ja väsitab kiiremini ka vaimselt, sama lugu on liialt lõdva kehaga.

 

Foto: erakogu

 

Millest on saanud treening alguse?
Olen tegelenud kergejõustiku, pallimängude, kahevõitluse, crossfiti ja ekstreemspordiga. Pärast Tartu Ülikool kehakultuuri lõpetamist alustasin treeningute juhendamisega ja sealt sai kõik alguse.

Olen välja arendanud oma nägemuse, milline võiks olla sportlase ja tavainimese kehaliste võimete pagas. Suuri mõjutusi olen saanud Ido Portal meetodist, mis pärineb Iisraelist.

Foto: erakogu

Kas Eestis on teisi samalaadseid treeninguid?
Samalaadseid treeninguid ei ole. Movement Tallinn pakub väga eriilmelisi treeninguid kõikidele tasemetele. See on crossfiti, movementi ja sportvõimlemise kombinatsioon. Eestis on nende alade klubid eraldi olemas, aga kõike segatult saab teha vaid Movement Tallinnas.

Kas treening eeldab varasemast kogemust või teatud tasemel treenitust?
Uksed on lahti kõigile. Igas vanuses ja kehalises vormis huvilised on oodatud – oluline on, et oleks tahtmist ja soovi saada paremaks liikujaks ning jõuda paremasse vormi.

Movement Tallinna treeningud toimuvad Tartu maantee 82 ja esimene külastus on tasuta.