Ilu

Õunaäädikas on kõik, mida ilu heaks vaja

1. Säravad juuksed

Sega kaks supilusikat õunaäädikat sooja veega ning loputa saadud vedelikuga peale šampoonipesu juukseid. Õunaäädikas eemaldab juustest hooldustoodete jäägid, toidab ning regulaarsel kasutamisel kiirendab juuste kasvu. Kui kardad pärast lõhnata veidikene kui äädikapudel siis ära muretse, see hajub peagi.

2. Päikesepõletuse leevendamiseks

Lahja vee ning õunaäädikaseguga päikesest põletada saanud kohti tupsutades mõjub vedelik nahale rahustavalt ja leevendab punetust.

3. Putukate hammustused

Tüütu sügeluse peatamiseks kanna õunaäädikat otse nahale. See on tänu oma nõrgale happelisusele suurepärane vahend ebamugavuse peatamiseks.

4. Kõõmast vabaks

Just võitluses kõõma vastu on õunaäädikas eriti efektiivne. Pärast juuksepesu loputa pead vee-õunaäädikalahusega (1:1), tulemused peaksid näha olema juba peale paari kasutuskorda. Äädikat võid segada ka kohe šampooni sisse, mis aitab toimele veelgi kaasa.

5. Ebameeldivalt lõhnavad jalad

Kui jalanõude jalast võtmine piinlikust tekitab, harjuta end tegema jalavanne, kuhu on veidi õunaäädikat lisatud. Äädikas toimib suurepäraselt halva lõhna neutraliseerijana.

6. Näole toonikuks

Üks osa äädikat ning neli osa vett teeb miksides väärt näotooniku. Kuivale nahale võib vee asemel kummeli teed kasutada, rasusel nahal kibuvitsa teed ja vananemisvastases hoolduses rohelist teed.

7. Halvast hingeõhust priiks

Pool supilusikat õunaäädikat ning supilusikas söögisoodat valgendab hambaid ja aitab halba hingeõhku vältida.

8. Ei punnidele!

Nagu ikka tulevad vinnid ja punnid kõige ebasobivamal hetkel. Tupsuta õunaäädikaga niisutatud vatipadjaga ebamugavat punni ja naudi järgmisel päeval palju ilusamat nahka.

9. Deodorandi asemel

Kui otsid lõhnavaba ja looduslikku vahendit higistamise vastu, mida ei oleks kahjulik iga päev nahale määrida, siis kasuta selleks kaenla all lahjendatud õunaäädikaga niisutatud vatipadjakest.

10. Akneraviks

Kanna näole 1/3 õunaäädika ja 2/3 vee segu, lase kuivada. Kui nahk pärast seda vajab niisutust, kreemita või õlita. Igapäevane õunaäädika kasutamine näonahal vähendab aknet või lausa kaotab selle. 

11. Rahustav detox-vann

Keha saab toksiinidest puhtaks valades vannivette umbes 2 klaasi õunaäädikat ning seejärel soojas vees 45 minutit mõnuledes. Lisaks puhastamisele leevendab õunaäädikavann ka lihasvalusid, mis on abiks näiteks eriti aktiivsetele spordihuvilistele.