Maailm ja maitsed

Parimad joogid uue aasta tervitamiseks tõelistele Eesti fännidele

Tradistioonilised šampanjad ja vahuveinid said sel aastal väga arvestatava konkurendi – Peenjoogivabrik Nudist tuli välja rabarberist valmistatud vahuveiniga Rabarbra, mille vastu tuntakse tugevat huvi Rootsis, Soomes, Hollandis, Lätis ja Leedus.

Eesti Rabarbrat on võrreldud hellitavalt Chardonnay vahuveinidega, kuid kõige lähemale läheb ta pikalt turul olnud Läti rabarberivahuveinidega, millest Rabarbra on veidi värskem ja kergem.

Muidugi sobib aastavahetuse lauale ka Eesti kõige legendaarsem jook Vana Tallinn, mis just äsja sai ka uue ja šikima välimuse. Eesti populaarseimal likööril Vana Tallinn on uus etikett, mis eristab nüüdsest veelgi selgemalt kolme eri kangust. Võrreldes varasema, ligi dekaadi püsinud disainiga, sisaldab pudeli esikülg rohkem informatsiooni joogi kohta.

Uudset disaini iseloomustab metalne sära ning kangusele viitav värvitoon: Vana Tallinn 40 on kuldne, Vana Tallinn 45 punane ja Vana Tallinn 50 sinine. Etiketil on säilitatud 60-ndatel aastatel graafik Kaisa Puustaki poolt 17. sajandist pärit Tallinna gravüüride põhjal stiliseeritud Tallinna panoraam. Uue välisilme loomisse kaasati disainerid Prantsusmaa agentuurist Appartement 103, kes on varasemalt teinud tööd mitmete rahvusvaheliselt tuntud premium brändidega.

Likööri sisu jääb muutumatuks. Vana Tallinn on ainult looduslikest komponentidest valminud liköör, mis seob Jamaica rummi, käsitööna valminud vanilje- ja kaneelitõmmised ning naturaalsed tsitrusõlid omavahel vürtsikaks maitseelamuseks. Tänavu täitus 55 aastat Vana Tallinna loomisest Liviko liköörimeistrite poolt.

Teine jook Liviko valikust, mis tranditeadlike lauale sobib ja õhtule väga erilise atmosfääri annab, on Crafter’si värvi muutev džinn. Crafter´s Aromatic Flower džinn on alguset lõpuni Eestis välja mõeldud ja loodud. Uut džinni tutvustas Liviko esmakordselt maailmale oktoobri alguses Cannes´is rahvusvahelisel messil ning põhjustas suurt elevust unikaalse värvimuutusega.

Džinni koostises on 12 hoolikalt valitud maitsetaime ja käsitööna valmistatud destillaate. Kibuvitsaõite kroonlehtedest valmistatud tõmmis sisaldab looduslikku pigmenti, mis annab džinnile kuldse värvuse ja klassikalises kokteilis toonikuga muudab joogi heleroosaks. Selline jook on absoluutselt iga peo staar!

Kangemate napsude austajatele on häid uudiseid veelgi. Näitleja ja aiandusfanaatik Tiina Tauraite tuli välja kahe uue likööriga. Piiratud koguses liköör “Sõstar ja Suits” on laagerdunud 2015. aastast alates. See maitseb nii, nagu mekiks õrnalt suitsuse mekiga viskit. Tõeline täiskasvanute jook! Ent seda leiab vaid restoranidest.

Teine uus liköör kannab nime “Sõstar ja Pipar” ja on laagerdunud seitse kuud. Müügil on see naps Kaubamajja, Stockmanni ja E-drinksi poodidesse.

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga, alkohol võib kahjustada sinu tervist.