Disain

Rohelus tungib õuest tuppa

Foto: Vida Press

Pantone valis selle aasta värviks rohelise. Kuivõrd jahe suvi on muutnud väljas roheluse nautimise kohati tõeliseks väljakutseks, on sellise värvitrendi üle põhjust ainult rõõmustada. Roheline sobib suurepäraselt siseruumidesse nii mööblikatteks, seinavärviks kui triibuks vaiba sees või kogu põrandat katva muru värviks.

Ent – roheline on mõtteviis. Nii et igas mõttes roheliseks laiguks teie kodus võib saada ka minipeenar aknalaual või taimedest lookas rõdu!

1. Pilkupüüdev õunaroheline

Õunaroheline, mis on värske ja karakteriga, ent samas mitte üleliia tõsine, sobib suurepäraselt siis, kui tahate luua ruumi ühe pilkupüüdva pinna ja võita sekundiga tuppa sisse astuvate inimeste tähelepanu. Ja jääda loomulikult alatiseks meelde.

2. Soliidne oliiviroheline

Kui roheluse igatsus on suur, ent teie kodu on pigem traditsioonilise interjööriga, siis katsetage maheda oliivirohelisega.

3. Eriti värske ja luksuslik mündiroheline

Kui käed ei kibele pintslit haarama, siis pole midagi lihtsamat, kui tuua rohelus tekstiilidega tuppa. Mündiroheline on luksuslik ja eksklusiivne värv, mille doseerimisega peab olema täpne.

4. Isegi diivan võib minna roheliseks

Kui ka kõige rohkem raagus olevad puud võivad lehte minna, siis kindlasti võib roheliseks minna ka ükskõik milline mööbliese. Elutoas on tavaliselt keskseks sisustuselemendiks diivan, nii et totaalse muutumise jaoks ei olegi tegelikult vaja midagi totaalselt muuta. Vahetage lihtsalt sohva välja!

Pildil: Diivan Cenova BoConcepti kollektsioonist ja tugitool Fri (disain Jaime Hayon) Fritz Hanseni kollektsioonist.

5. Roheline aeg

Rohelised aksessuaarid ei pea tuppa tulema ainult köögitekstiilide või diivanipatjadena. Mis võiks olla mõnusam atmosfäärist, kus arvuti pole kogu aeg lahti – aega saab ju seinakellalt vaadata!

Pildil: Normann Copenhageni seinakella Watch Me müüb Eestis Elke Mööbel.

6. Troopiline vihmamets “kasvab” koju paari tunniga

Tänapäevased tapeedid on kui kunstiteosed ja sobivad paigaldamiseks ka niisketesse ruumidesse. Kui aiasoppidesse peidetud välidušid troopilisel saarel on saanud teie mõtetes lahutamatuks suvemeeleolu osaks, siis pole midagi lihtsamat, kui kleepida see troopika oma seintele.

Spring Street Designi loodud tapeet näeb välja, nagu oleks käsitsi maalitud ning tekitab tuppa astudes hetkega troopilise suve meeleolu.

7. Minikasvuhoone toas

Roheliselt elamist ei peaks segama ruutmeetrite puudus. Kasvuhoone mahub ka aknalauale. Ikea mini-kasvuhoone Socker maksab ainult paarkümmend eurot, kuid toob mänguliselt rohelise meeleolu kogu kööki.

8. Varbad muru sisse!

Murust inspireeritud põrandakatteid pakuvad kõik vaibasalongid ning terrassile võib maha rullida näiteks kunstmuru. Et vältida jalgpalliväljaku tunnet, võiks sellest põnevamaid kujundeid lõigata.