Ilu

Säästa raha ja aega: kuidas saavutada ilmekas kulmukaar salongi minemata?

Foto: Unsplash

Kaardista kulmud

Noh, mitte päris, et otsi need enda näol üles, vaid tee kindlaks, kus peab paiknema kulmukaare algus, tipp ja lõpp. Liiga keeruline? Võta ette peegel, abiks mõni peenem pliiats ja tutvu lähemalt.

Alustame lõpust, et teha selgeks, kui kaugele võib elegantne joon ulatuda. Pane pliiats ninasõõrme juurde, suuna see silma välisnurga poole ja selle tipus ongi kulmu kõige kaugem punkt. Kui karvakesed lähevad üle selle, siis naks-naks maha ja kui seal midagi ei ole, siis joonista juurde.

Järgmisena pane pliiats taas ninasõõrme juurde ja suuna seekord läbi silma musta täpi. Niiviisi leiad ilmeka kulmukaare tipu asukoha.

Monokulmu vältimiseks tee selgeks, kus peaksid karvakesed lõppema. Selleks pane pliiats paralleelselt ninaga ja suuna see silma sisenurgast lauba poole. Nõnda näed, kuhu maani kitkuma pead.

Eyelure Pre-Glued Brow Shaper 4,90 € / 4,17 € (loverte.com)

Kitku kõik, mis üleliigne

Järgmisena tuleb see, mida me kõik väga hästi teha oskame: kitkumine. Pärast kulmu kaardistamist on kitkumine küllaltki lihtne. Jälgi piire ja kõik, mis jääb väljapoole, on üleliigne.

Tweezerman kuldsed pintsetid 23,99 € (Kaubamaja)

Piira

Puhmas kulmude vältimiseks, mis ei taha paigal püsida, on soovitatav neid kergelt piirata. Selleks harja karvad ülespoole ja lõika natuke lühemaks. Pea seejuures meelde ütlusi: “Tark ei torma” või “Üheksa korda mõõda ja üks kord lõika”.

Ecotools pintslite komplekt kulmudele ja ripsmetele 8,90 € (Kaubamaja)

 

Täida augud

Kulmu piiride selgeks tegemisel ei ilmnenud tõenäoliselt mitte ainult üle-, vaid ka puudujäägid. Kuid pole probleemi, selleks ongi kõik ilutooted olema. Leia endale sobiv ja täida sellega augud.

Pea meeles, et hoolimata sellest, kas tegemist on kuiva värvi, tuši või pliiatsiga, on soovitatav karvad uuesti läbi kammida, sest nii saad neid veel kergelt modelleerida.  Muide, soovitav on suure vaeva ja pingusega saavutad tulemus fikseerida läbipaistva geeliga. Nii püsib kõik paigal.

L’Oreal Brow Artist Sculpt 6,90 € (loverte.com)