Ilu

Saime teada, mis vahe on microbladingul ja püsimeigil

Foto: Unsplash

Viimasel ajal satub ette tihti reklaame, kus kutsutakse microbladingu koolitusele või kogema seda ise. Ausalt öeldes ei saa isegi aru, mis asi see täpsemalt on. Piltide põhjal võib eeldada, et see on seotud kulmudega. Kuid arusaamatuks jääb, mida tehakse siis nendega. On see keemiline värvimine või püsimeik?

Microbladingu koolituse läbinud jumestuskunstnik Jane Toim ütleb, et tegemist on püsimeigi uue vormiga. “Neil ei ole suurt vahet. Tihti peetakse neid väga erinevateks, kuid tegelikult ei ole see nii.”

Jane selgitab, et microbladingu puhul kasutatakse spetsiaalset tera ja tehnik viib manuaalselt värvi naha sisse. “Püsimeigi puhul kasutatakse masinat, mis vajutab läbi näo pindmiste kihtide ja jätab sinna värvi. See sarnaneb veidi tätoveerimismasinaga.”

Kuid microbladinguga saab teha peenemaid ja teravamaid jooni. Mis väidetavalt mõjub väga loomulikuna. “Veel naturaalsema tulemuse saavutamiseks, joonistatakse karvakesi juurde ja hajutatakse peale kantud värvi vajalikes kohtades laiali.”

Erinevalt microbladingust, mis püsib peal üks kuni viisteist aastat, peab püsimeik vastu kuni kolm aastat. “Tulemus võib kesta vähem või rohkem, mis sõltub naha omadustest ja tekstuurist.”

Kui soovid jääda vanade liistude juurde, siis jumesta kulme nende toodetega:

Eylure kulmupalet 13,50 €, loverte.com
Artdeco komplekt kulmudele 19,99 €, Kaubamaja.
Dr. Hauschka lau- ja kulmuvärvipalett 31,90 €, Tradehouse.
Märksõnad: , , ,