Mood

Noor ehtebränd Seco by Jane Aus teeb ehteid hõbedast, mis varem oli kasutusel elektroonikas või meditsiinitehnikas

Seco by Jane Aus on Tartu Kõrgema Kunstikooli skulptuuri eriala viimase kursuse tudengi Jane Ausi bränd, mille uusim seeria Moon kannab edasi sügise värve ja tundeid. Punane, must ja hall on värvid, mis jõuavad sõrmuste, käevõrude, kõrvarõngaste ja kaelavõrudena eesti disaini armastajateni.

Brändi disainer Jane Aus kasutab oma ehete loomiseks taaskasutatud hõbedat, mis on toodetud keskkonnasõbralikumal viisil. Nii võib ehete loomiseks kasutatud hõbe olla varem täitnud oma osa elektroonikas või meditsiinitehnikas.

Uued värvilised ehted sünnivad juba varem loodud kollektsiooni Moon täienduseks. See on saanud inspiratsiooni kuust, mis võib olla nii täiskuu kui alles loomisjärgus triip taevakaarel. Punane, hõbe ja must on ehetena saanud endale kuu pinnase mustri: ehete pind on põnevalt krobeline ning konarlik. Kandja saab valida, kas soetada ja kanda korraga kolme sügisvärvi või ehtida end näiteks vaid punase ehk punase kullaga kullatud hõbeehetega.

Ehteid võib kanda nii komplektina kui ka ühekaupa, kuid Eesti kanalites plaanib disainer müüa sõrmuseid ja käevõrusid vaid komplektina.

Jane Aus on oma ettevõtet ja brändi luues liikunud järjest lihtsamate lahendusteni. “Mul on uusi ehteid luues silme ees naine, keda võlub lihtsus, kes ei vaja kalliskive ega kiirmoodi, kes ostab vähe, aga pigem kvaliteetseid ehteid, ning kes kannab hea meelega väikebrändide tooteid. Sest just nii teab ta, kust need pärinevad ja kuidas valmivad,” sõnas Jane Aus.