Mood

Shishi moekoerad Mickey ja Pluto jumaldavad suitsusauna

Moekoerad Mickey ja Pluto tööpostil. Telefoniga räägib nende peremees Mart. Foto: erakogu

Shishi omanike Taivo Pilleri ja Mart Haberi moekoerad Mickey ja Pluto armastavad suitsusaunas käimist, kuivatatud maksa ja korralikku pallimängu. Tõsi, ühest pallist jätkub neil maksimaalselt 15 minutiks.

Nimi, vanus.

13-aastane Mickey ja 11-aastane Pluto. Mickey on Pluto isa.

Kui pikad on teie tööpäevad?

Oleneb täiesti perioodist, vahel kuue- aga teinekord ka kümne- ja 12-tunnised.

Moekoer Mickey. Foto: erakogu

Mida te vabal ajal teete?

Käime metsas kolamas ja seenel. Metsaskäik on puhas jaht! Võtame rebase jälje üles ja siis hakkame täistuuridel kimama. Oleme ju rebasejahi koerad. Muhus – kus käime iga päev kolme- kuni viiekilomeetrisel ringil -, on metsas päris rebased. Kättesaamine pole eesmärk.

Moekoer Pluto sõpradega. Foto: erakogu

Lemmikülesanne.

Plutole meeldib pallimäng. Mickey on iseloomult rahulikum ja talle meeldib soe ning päikese käes lesimine. Me käime ka suitsusaunas, kus temperatuur tõuseb 75-80 kraadini Seal on aken lahti ja me magame põrandal nii 15-20 minutit. Seinte vastu me ei lähe kunagi ja põrandad on puhtad, seega ei määri me end ära.

Parim aeg päevast.

Plutole meeldib hommik, Mickeyle õhtu. Plutole meeldib äratuskella peale ärgata – ta hakkab kohe tegutsema. Mickey üritab leida teise koha, kuhu saaks külili visata.

Moekoer Mickey. Foto: erakogu

Lemmiktoit ja -jook.

Lemmikjoogiks on loomulikult vesi, muud meile ei anta. Üldiselt sööme kuivtoitu – see on meil kogu aeg ees. Tänu sellele ei söö me ka kunagi üle, kuna pole hirmu, et toit saab otsa.

Aga pererahvas annab enne oma toidule soola lisamist vahel seda ka meile, eriline lemmik on värskekapsahautis.

Kui Pluto on toidu peale maias, siis Mickey on väga valiv. Eile käisime külas, kus pakuti juustu. Pluto asus sööma, Mickey keeras selja ja lihtsalt kõndis minema.

Moekoer Pluto. Foto: erakogu

Lemmiksnäkk.

Kuivatatud maksa tükid on number üks lemmik. Seda saame õnneks iga päev kaks korda, kuna need ootavad meid tööle minnes autos ees.

Parim sõber.

Plutol on selleks peremees Mart, Mickeyl Taivo.

Lemmikmänguasi.

Pall! Samas ei pea üks pall kunagi kaua vastu, pidevalt tulevad uued peale. Kui saame palli, hekseldame selle tükkideks. Parimad – isegi need, millel on kirjas, et on vastupidavad -, püsivad 10-15 minutit, teised paar-kolm. Eriti meeldivad sellised pallid, mis teevad häält ja piiksuvad.

Moekoer Mickey. Foto: erakogu

Moenõuanne inimestele.

Meile üldiselt ei meeldi riided. Kui õues on üle kümne külmakraadi, siis ainus, mida oleme nõus kandma, on õhuke kašmiirkampsun. Seega meie nõuanne inimestele olekski, et ärge keskenduge lemmikule riiet ostes selle välimusele, vaid mõelge, kuidas koer end selleks tunneks.