Disain

Signe Kivi: “Kõige parem uni tuleb sinise voodipesu vahel ja kallima kaisus”

Üks esimestest uue pesukomplekti omanikest oli Signe Kivi (paremal) õde Eva Luigas, kes on ajakirja Aed peatoimetaja.

Sinist värvi armastav kunstnik rääkis esitlusel, et ehkki Kaubamaja kogenud töötajad rääkisid kohe esimesel kohtumisel, et sinine värv müüb kõige halvemini, polnud lõpuks valminud 20 kavandi hulgas ühtegi, milles ei oleks kasutatud sinist. Seetõttu loodab kunstnik sinise usku pöörata ka kõik ülejäänud eestimaalased.

Kaubamaja toodab ise voodipesuseeriat Pai ning tahtis sellesse kaasata Eesti tekstiilikunstnikke, et hakata ühevärviliste linade asemel tõelisi kunstiteoseid pakkuma.

“Selle kunstiteose loojaks sai Signe Kivi, tunnustatud ja väljapaistev tekstiilikunstnik, kellel on väga hea värvi- ja kompositsioonitunnetus. Tema töödes on selgelt tajutavad põhjamaised mõjud, kuid ka eestlast kõnetav kujundlikkus. Samas on Signe Kivil ka tekstiili tööstusliku tootmise kogemus, mis on oma harulduses samuti tema selge eelis. Ta mõistab ja tajub hästi, milline on Pai kollektsioonide olemus ning toodete tonaalsus,” selgitas Kaubamaja Kodumaailma kaubandusjuht Siim Tammesalu koostööni jõudmist.

“Alustasime projektiga juba suvel, see andis mulle hea võimaluse mängida mõtetes kaunite mälupiltidega merest, udust, ööst, halovalgusest, vihmast ja lainetest,” tutvustas kollektsiooni autor Signe Kivi oma töid. “Neid ideid paberi piiratud pinnale suruda oli muidugi palju raskem, aga kui käsi läks lahti, siis avastasin, et olen teinud isegi liiga palju variante, sest ühestki ei taha ju autor ise loobuda. Õnneks aitas Kaubamaja otsustada ja tulemusega võib rahule jääda,” lisas Kivi.

Padjapüür Öö 12,99 €, tekikott Öö 74,99 €.

Voodipesukollektsiooni on mõeldud kingitusena Eesti Vabariigi 100 aasta juubeliks.

Padjapüür Uni 12,99 €, tekikott Uni 74,99 €.
Märksõnad: , , , , ,