Ilu

Silmapaistev grimeerija Liisa-Chrislin Saleh avaldab kaks jumestustrendi, mida võid julgelt proovida

Liisa-Chrislin on õppinud Eestis ja täiendanud oskusi mõnda aega ka Ameerikas. Kui on kedagi, kellelt Eestis küsida praeguste ja tulevaste trendide kohta, siis selleks on kindlasti tema. Liisa julgeb katsetada, vastandada klassikalist ilu ebatavalisega, õhutades samas ka teisi olema julgemad. 

Puhas leht

Liisa toob hoobilt välja kaks praegust trendi, mis on iseenesest täiesti vastandlikud, kuid nii leiabki igaüks endale oma. Üheks olulisemaks suunaks on jumestuses n-ö puhas leht, millega alustas Alicia Keys aasta tagasi.

“Kuigi selles pole midagi rabavalt uudset, siis arvestades tema superstaari positsiooni, oli väga võimas otsus loobuda jumestamisest punase vaiba üritustel ja esinemistel. Samuti tuletas ta sellega meelde, et meikimine võiks olla mõnus, loominguline mäng, mitte rutiinne kohustus end maailmale aksepteeritavaks tuunida.”

Liisa selgitab, et naise jaoks peaks olema oluline kiirgus, mis temast välja paistab. Selleks tasub käia lemmiktrennis, saunas ja kasutada looduslikke tooteid, nagu neitsikookosõli, mis on väidetavalt täielik imevahend kogu kehale ja juustele.

1980-ndad on tagasi

Kuid teiseks trendiks on 1980-ndad ja kunstipärane avangard pärast seda, kui pikalt on võidutsenud 1990-ndate minimalism. “Nüüd, kui 1980-ndad on taas tõusuteel, on ka rikkalikud värvid, tekstuurid ja tugevad kujundid jälle teemas. Selle ajastu jumestus on väga ekspressiivne, androgüünne ja tugevalt môjutatud põrandaalustest klubidest ja drag-kultuurist,” kirjeldab Liisa.

Fookuses on tugevad kulmud, mida on hea geeliga paika kammida. “Proovi julget tooni põsepuna või kreemruuži, mida on lihtne hajutada. Sega omavahel kokku puhtaid ja kirkaid toone, matte ja sädelevaid tekstuure nii huultel kui laugudel. Kui sa pole väga osav eri värvide kokku hajutamisel, siis katseta esmalt ühe tooni erinevaid varjundeid,” juhendab Liisa.

Ta annab ka hea vihje, kellelt inspiratsiooni ammutada, näiteks Grace Jonesilt, David Bowie’ilt, Prince’ilt, Leigh Bowerylt, Boy George’ilt. Samuti tasub jälgida Instagramis jälgida @realpathmcgrath, @sadsalvia ja @beasweetbeauty.

Disain: Lilli Jahilo, foto: Lilian Merila, jumestuskunstnik: Liisa-Chrislin Saleh
Disain Lilli Jahilo, foto: Lilian Merila, jumestuskunstnik: Liisa-Chrislin Saleh
Disain: @laivi_official, foto: Alan Proosa, jumestuskunstnik: Liisa-Chrislin Saleh, modell: Gabriella (ICON)
Disain: @laivi_official, foto: Alan Proosa, jumestuskunstnik: Liisa-Chrislin Saleh, modell: Juula-Miia (MJ Models)