Maailm ja maitsed

Soomes avati “Troonide mängu” teemaline hotell

Kaader sarjast "Troonide mäng". Foto: Scanpix

“Troonide mängu” fännid, kes on juba ammu unistanud võimalusest külastada selle müstilist seitset kuningriiki, saavad seda lõpuks teha. Ja veel meile nii lähedal Soomes!

HBO Nordic lõi käed Lapland Hotels SnowVillage’iga, et ehitada koos “Troonide mängu” teemaline hotell – kasutades selleks üksnes lund ja jääd. Lumehotell asub Kittiläs, kuhu jõuab Helsingist umbes 90 minutiga. Hotellis on kokku 24 ruumi, millest kümme on sviidid, mis on mõeldud ööbima jäävatele külalistele.

Hotelli interjööri on loonud professionaalsed jääskulptorid kõikjalt maailmast ning igas toas on ühele sarja tegelasele pühendatud skulptuur. Samuti leiab hotellist näiteks võimsa trooni ja mõõgad, mida valvab Gregor “The Mountain” Clegane.

Temperatuur hotellis on viis miinuskraadi, nii et külalised magavad polaartingimustes kasutatavates magamiskottides ja neid tervitatakse hommikul kuuma joogiga. Ehkki külalistele ei soovitata kargetes tingimustes peatuda üle ühe öö, on kohe kõrval ka soojad puumajakesed neile, kes tahavad jääda sinna pikemaks ajaks jää- ja lumekunsti imetlema.

Lumeküla, kus hotell asub, jääb külalistele avatuks 8. aprillini ja kes soovib hotelli ja selle ümbrust lihtsalt näha, ilma sinna ööseks jäämata, saab seda päevasel ajal teha 15 euroga.

Öö kahele standardtoas maksab 220 eurot.