Disain

Sügis tõi Eesti uute brändide ja kollektsionide saju

Noor Eesti bränd Miurio pakub kordumatu mustriga tekstiile.

Sellest sügisest leiab Rotermanni kvartalis asuvast disainipoest uhiuue meeste lipsu- ja aksessuaribrändi DeMoog loomingu ja  Nakidi graafilised ja vaimukad postkaardid.

Kodusisustajaid rõõmustavad uue tulija Triibuvineeri, MiuRiO Decori, Clik and Grow ja Maria Rästa toodete üle ning moegurmaanidele on valminud Riina Põldroosi uus kollektsioon ning Pohjanheimo ja Amanjeda mantlid.

Karen Aidla postkaardibrändi Nakid kaardid sobivad nii saatmiseks kui raamitult seinale panemiseks. “Nimi Nakid tuleb ingliskeelsest sõnast naked kui ka sõnast näkid. Naked nagu naised, kes on paljad peast kui ka kehalt,” ütlab Aidla, kellele on alati meeldinud naisi joonistada, eriti nende silmi.

Kunstnik ise hindab väga kaartide saatmist ja saamist: “Arvan, et inimesed võiksid oma soovid ja mõtted avatult välja öelda. Teen heameelega otsa lahti.”

Teise uue Eesti brändi DeMoog nahameistrid loovad käsitööna lipse ja aksessuaare. Põhjamaiselt puhast disaini pakkuv DeMoog on väike perefirma, mis sai alguse ühest peost, täpsemalt peole riietumisest. Ülikond seljas, kingad jalas, aga sobivat lipsu ikkagi ei olnud.

Selle aasta alguses valmisidki seetõttu esimesed ajatu käekirjaga lipsud, mis riietusele ilusa punkti panevad. Kollektsiooni kuuluvad kikilipsud (hind 65-85 €) ja naturaalsest kalanahast valmistatud lipsusõlme aksessuaarid Nu Windsor (38-48 €).

Disainer Helen Teigar loodud Triibuvineer on leidlik uus materjal, millest saab koju luua palju sisustusdetaile.

Kolmanda Eesti noore brändi Triibuvineer taldrikualused on kaunid ja leidliku disainiga. Tore fakt nende juures on see, et materjal sündis juhuslikult.

Triibuvineeri idee sai disainer Helen Teigar neli aastat tagasi ühest disanikonkursi prototüübist, mis vahetult enne tähtaja kukkumist purunes ja ta oli sunnitud ühe detaili kiiresti asendama.

Kuna algset vineeri enam varuks ei olnud, siis liimis ta kokku erinevatest puidukihtidest uue vineeri, mis väga põnev välja kukkus. See idee arenes ja süvenes ja lõpuks ühendas ta juba teadlikult moodsa vineeri rahvapärimusest tuntud pikitriibuseelikute värvilahendusega.

LOE KA: Helen Teigari bränd Triibuvineer sündis läbi õnneliku õnnetuse

MiuRiO Decor on pinnakujunduse disaineri Rita Assori bränd, mille originaaldisaini järgi väikeses tiraažis valmivaid aksessuaare nüüd Tallinn Design House’is võimalik osta on.

 

 

Maria Rästa loodud tabureti „Tibu“ peal saab istuda, kasutada lauakesena voodi kõrval või diivani ääres.

Click and Grow on nutikas lillepott, mis kasvatab lilli sinu eest.