Kultuur

Sweet Spoti nimekirja lisandusid teiste hulgas Jeff Mills, Honey Dijon ja Bullion

Bullion. Foto: tootja

Täna sai Sweet Spot Festivali esinejatenimekiri täiendust mitme elektroonilise maailmaklassi artisti näol. Nendeks on Jeff Mills, Honey Dijon, Bullion Live, Soichi Terada ja CEM. Lisaks tantsutavad inimesi Firejose, Dave Storm, Lekker DJ-d ja Marek Poel. Piletid 27. ja 28. juulil Kultuurikatla pargis toimuvale festivalile on müügil festivali kodulehel ning Piletilevis.

Sweet Spot Festival pakub juuli viimasel nädalavahetusel festivalikülastajaile muu hulgas ka mõnusat klubimuusika elamust, mille raames saab kuulata maailmaklassi artiste vastupidiselt tavapärasele hoopis päevasel ajal. Selle jaoks on festivalil eraldi klubilava Kultuurikatlas, kus astuvad üles tõelised elektroonilise muusika staarid.

Detroiti DJ, produtsent ja artist Jeff Mills on sügavalt mõjutatud teadusulmest ning annab muusikas edasi sealt adapteeritud ideid, kontsepte ja lugusid. Kosmos on tema jaoks lausa kinnisidee ja tema looming on justkui muusikaline teadusulme. Kui ta asutas 1992. aastal oma plaadifirma Axise, võttis ta päikesesüsteemi liikuva oleku loominguliseks eeskujuks. Esimestest väljalasetest alates on Jeff Millsi muusika avastanud futuristlikke ja teaduslikke teemasid, näiteks “Mutant theory” ja “Tomorrow”. Jeff Millsi jaoks on tulevik võimas loominguline ajend, mis selgitab artisti lõppematut energiat.

Nagu paljude teiste puhul, nii sai ka Honey Dijoni muusikaarmastus alguse tema vanemate muusikamaitse järgi soul’i ja r&b plaate kuulates. Üsna varsti tekkis soov olla ise see, kes asetab kodupidude ajal plaadile nõel ja peagi pärast seda meelitas teda ka ööklubielu. Tema kaks peamist mentorit on Derrick Carter ja Danny Tenaglia. “Danny mõjutas oluliselt minu DJ-sound’i,” räägib Honey. “Tema dramaatilisus ja riskivalmidus olid täpselt need omadused, mida soovin jäljendada ka ise muusikat mängides. Muidugi ka Derrick ja Chicago house-muusika olid minu artistiks kujunemisel suured mõjutajad, seega on minu signatuursound arenenud Chicago ja New York’i kombinatsioonist.” Muusikaformaatidest eelistab ta endiselt vinüüli ja tema DJ-setid on kirglikud ning ehedad.

Nathan Jenkins ehk Bullion on esoteerilist pop- ja tantsumuusikat teinud viimased kümme aastat. DEEK Recordingsi asutaja on produtseerinud ja koostööd teinud selliste artistidega nagu Nilüfer Yanya, Trim, Paul Epworth ja Sampha. Remix‘e on ta teinud nii Todd Terjele, Vondelparkile, Tame Impalale kui Django Djangole. DJ-na on ta oma pidevalt areneva ja tema seikluslikku muusikamaitset peegeldava set’iga üles astunud paljudes erinevates riikides. Tema igakuine raadiosaade NTS Raadios annab aimdust tema muusikalistest huvidest tervikuna.

CEM on Berliinis baseeruv DJ ja artist, kes on kogunuf tuntust viimase kahe aasta jooksul Berliinis ning mitmeid aastaid enne seda kodulinnas Viinis oma täpsete ja detailsete vinüülile orienteeritud DJ-set’idega. Tema trumpideks on kutsuv mikstuur erinevatest žanridest ja unikaalne lähenemine publikule. Berliinis on ta tuntud peosarja Herrensauna üks eestvedajatest.

Soichi Terada on juba pikka aega olnud Jaapani house-muusika esindaja. Lääne publiku südame on ta võitnud meeldivalt naiivse ja samas emotsionaalse saundiga ning tuuritab nüüd täispike live-sõuga mööda maailma. Oma pika karjääri jooksul, mis sai alguse juba 1980-ndatel, on Terada loonud helitausta näiteks arvutimängule Ape Escape ning välja andnud muusikat koos sõbra Shinichiro Yokota’ga oma plaadifirma Far East Recordings alt. Tema stiil varieerub meeldivalt lõbusast tujuka ja hingelisema muusikani ning tema saundide valik on tõeliselt isikupärane.

Lisaks tantsutavad Sweet Spotil inimesi ka Firejose, Dave Storm, Lekker DJ-d ja DJ Marek Poel.

Sweet Spot Festival toimub sel suvel esmakordselt 27. ja 28. juulil Tallinnas, Kultuurikatla pargis. Esinejate hulgast leiab selliseid tippartiste nagu näiteks Roisin Murphy, London Grammar, Mew, Jose Gonzalez, Ewert and The Two Dragons, Trad.Attack! ja paljud teised. Piletid ja lisainfo on saadaval festivali kodulehel.