Mood

Tallinnas müüdi võltsitud luksuskäekotte. Kuidas tunda ära järele tehtud Chaneli käekotti?

Chanel

Jagame kaheksat nippi, mille järgi ära tunda, kas tegemist on originaal-Chaneliga, et sa ei satuks samasse olukorda, nagu naine, kes ostis 2560 euro eest võltskäekoti.

Lukk

Esimene asi, mida tuleks vaadata, on CC-kinnitus – selle järgi saab kohe aru, kas tegemist on ehtsa kotiga või mitte. Kahe C kattumine peab alati olema selline, et ülemises osas on parem C üle vasaku ja all on vasak C üle parema. Kui see nii pole, siis võid kindel olla, et see pole autentne.

Autentne Chaneli CC kinnitus on alati keskel ja iga nurga pealt sümteertiline. CC tagaküljel peab olema kaks kruvi, millel kirjas “CHANEL” (vasakul) ja “PARIS” (paremal).

Tolmukott

Autentse tolmukotti tekst “CHANEL” on lumivalget värvi ja rasvases kirjas. Oluline on ka siin jälgida, et kiri oleks täiesti keskel.

Seerianumbrid

Chaneli kottide seerinumbrid näitavad ridikülide mudelit ja valmistamisaastat. Veebis on mitmeid juhendeid, et saaksid teada, millal kott toodeti. Muide, Chanel ei tooda kotte seerianumbriga, millel oleks rohkem kui üheksa numbrit.

Sertifikaat

Kõigepealt veendu, et sertifikaat vastab koti sees olevale seerianumbrile. Kui see on nii, on see hea märk, kuid see ei tähenda tingimata seda, et see on autentne. Sertifikaati on väga lihtne kopeerida.

Kui sertifikaadil on hologramm ehk vikerkaariefekt, on tegemist võltsinguga. Autentsel sertifikaadil ei ole kunagi hologrammiefekti.

Autentsel sertifikaadil peab olema krediitkaardile sarnane painduvus. Võltsing on väga pehme ja neid saab painutada.

Kottidel, mis on toodetud alates 2005. aastast, on paremas ülanurgas hall värvi ümmargune sümbol. Võltsingu oma on tihti valge. Kui sertifikaadil ei ole paremas ülanurgas sümbolit, tähendab see, et see on tehtud enne 2005. aastat.

Sang

Ketiga põimitud naha õmblus annab väga kiirelt vastuse. See peab olema puhas ja sujuv. Sa ei tohiks näha ühtegi kõverat õmblust. Võltsingutel on aga see tihti kõver ja ebaühtlane.

Teping

Teping peab alati olema rombikujuline ja joonduma ideaalselt.

Õmbluste arv

Autentsel kotil peab olema üle 11 õmblust rombi ühel küljel. Võltsingutel on enamasti vähem, mistõttu on need rohkem puhvis.

Nahk

Enamus Chaneli kotte on tehtud kõrge kvaliteediga lambanahast, mis peaks katsudes olema eriti pehme ja sile.

Chanel kasutab ka vasikat, mis on reljeefsem. See on igasugustele kriimustustele vastupidavam kui lambanahk. Seda katsudes peaksid tundma väikeseid kühme.