Kultuur

Tartu ööd täituvad filmimaagiaga – Aparaaditehases hakkab tegutsema õuekino

Foto on illustratiivne. Foto: Vida Press

Eesti nappi suve ei tohi maha magada! Juulikuus muudab Tartu Elektriteater Aparaaditehase ja Telliskivi loomelinnaku hoovid hubaseks õuesaaliks, et tuua linnarahva suveöödesse rohkem kinokunsti ja filmimaagiat.

12. juulil algab Tartu Aparaaditehase 4-päevane programm armsa ja südantsoojendava dokumentaalfilmiga “Kedi”, mis räägib isepäistest Istanbuli tänavakassidest ja nende inimestest. 13. juulil linastub Tšiili-Prantsuse kultusautori ja psühhomaag Jodorowsky teistmoodi reaalsus ehk sürreaalne, kuid samas autobiograafiline film “Lõputu poeesia”. 14. juulil kutsutakse öist õõvakino nautima aga kõiki neid, kes peavad lugu heast ehedate karakteritega bodyhorror’ist. Kõhud teeb seest õõnsaks eelmise aasta hitt “Toorelt”, mille peategelane Justine avastab endas uued tungid pärast seda, kui teda sunnitakse rebaste ristimisel toorest liha sööma. 15. juulil esitletakse aga meie põhjanaabrite au ja uhkuse Aki Kaurismäki viimast filmi “Teispool lootust”.

Tallinna Telliskivi loomelinnakusse püstitatakse meeleolukas tähistaevase katusega kinokeskkond 24. juulil. Kuuel järjestikusel õhtul näidatakse ära kassidokumentaal “Kedi”, Aki Kaurismäe “Teispool lootust”, vana hea “Ghostbusters”, Sofia Coppolale Kuldse Palmioksa toonud “Petetud”, sensuaalne õõvafilm “Toorelt”, andeka Uus-Meremaa režissööri Taika Waititi liigutav ja naerutav seiklus “Jaht metslastele”.

Pileteid osta, ajakava vaadata ja pikemaid filmitutvustusi saab lugeda aadressilt www.elektriteater.ee