Kultuur

Terve Vabaduse väljaku vallutav Tallinn Art Week 2017 algab juba nädala pärast

Tartus Raul Oreškini ja Kaili Kase käe all korraldatud ning kunstiarmastajate hulgas tuntust kogunud korternäitused tulevad Tallinn Art Week’i raames Tallinnasse. Korternäituse eesmärgiks on kunstiteoste loomulikumasse keskkonda toomine. Seekord rändab koduseinte vahele Ado Vabbe preemiaga auhinnatud Tartu kunstniku Huupi näitus “Plat principal”.

Festivali seekordseks motoks on “Võta seisukoht!/Take a stand!”. Tänavune programm koondab traditsiooniliselt ühise katuse alla nädalajagu kunstisündmusi, workshop‘e, vestluseid ja etteasteid erinevates toimumiskohtades üle terve linna. Tallinn Art Week toob inimesteni nii kodu- kui ka välismaise tänapäevase kunsti paremiku, selgitades seejuures, kuidas kunst tegelikult teiste eluvaldkondadega igapäevaselt lõimub.

Tallinn Art Weeki ajal avavad vestlusringide ja töötubade jaoks oma uksed Kultuuritehas Polymer, Helikopter Stuudio, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum, Graafikakoda ning võimalik on uudistama minna ka mitmete teiste kunstnike stuudioid ja galeriisid. Kinos Sõprus toimuva kolmepäevase programmi “Kunst ja film” raames on võimalik lähemalt tutvuda kordumatute video- ja filmikunstiteostega legendaarse videokunstniku ja filmitegija Jaan Toomiku juhtimisel. Neljapäeval pannakse Tallinnasse üles rahvusvaheline skulptuurikilomeeter, mida kureerib Michael Haagensen. Reedel on huvilistel võimalus osaleda Graafikakojas toimuval workshop’il. Pühapäeval toimub Noblessneri sadamalinnakus suur Performance Festival.

17. juunil vallutab festival terve Vabaduse väljaku. Üles seatakse mastaapne vabaõhu-arhitektuurilahendus, mis toetab ja hoiab tervet sündmust koos. Selle on loonud Sille Pihlaku ja Siim Tuksami juhendamisel Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriosakonna tudengid. Toimuvad huvitavad arutelud, uudistada saab kultuurikirjanduse väljapanekut ning terve päeva vältel on võimalik näha erakordset performace’it “TRASH LAKE – Tallinn Edition”. Kohal on mitmed galeriid ja kunstiühendused üle kogu Eesti. Päeva juhib Ingrid Peek.

Lisaks kõigele eelnevale toob TAW nädala jooksul publikuni veel mitmeid põnevaid sündmusi!