Ilu

Tervislikud snäkid, mida võid süüa süütunnet tundmata

Foto: Unsplash

Nälga tundes haaraks käsi esimese asjana mõne süsivesikuid täis saiakese või šokolaadi järele, kuid on ka oluliselt ohutumaid ampse, vahendab ajakiri Women’s Health. Muidugi ei pruugi see meelde tulla, kui veresuhkur on juba kriitiliselt madal. Kuid järgmine kord, kui soovid midagi kiirelt näksida, varu endale sellerit, sest see sisaldab peamiselt vett ja kiudaineid.

Peale selle peetakse tervislikeks valikuteks ka maasikaid, õunu ja aprikoose. Väidetavalt pidavat organism nende töötlemiseks rohkem vaeva nägema ja seega kulutad neid süües lausa kaloreid. Näiteks on ühes keskmise suurusega maasikas neli, aprikoosis 35 ja poest ostetud Royal Gala õunas 80 kilokalorit. Samas sisaldab Corny 50-grammine müslibatoon 443 kilokalorit, mille kulutamine võtab oluliselt kauem aega. Pealegi ei saa sellest kõht sugugi täis.

Kui tahad saada ka ainevahetuse kiiremini tööle, tarbi kurki, sibulat ja sidrunit. Kuid jäta meelde, et ainuüksi neist kõhtu täis ei saa, vaid need on osa tasakaalustatud toitumisest.