Ilu

Tulevased pruudid, see on teile! Jumestuskunstniku Darja Tamme soovitused pulmapäevaks

Foto: erakogu

Milline peab olema pulmajumestus ja -soeng?

Eelkõige püsiv, sest see on väga emotsionaalne päev. Jumestaja peab tegema nii, et pruut ei muretseks pulmapeo lõpuni jumestuse ega soengu pärast. Mis tähendab, et isegi kell kaks öösel pärast tantsimist ei tohi ripsmetušš voolata, lauvärv pudeneda ja lokid sirgeks vajuda.

Spetsiaalse tehnikaga saavutab ülimalt püsiva ja kauakestva jumestuse. Selle tehnika valdamiseks võib minna hulk aega, olen ise tegutsenud sel alal 17 aastat ja tunnistan, et olen üksjagu katsetanud. Kuid nüüdseks olen püsiva meigi saladuse enda jaoks avastanud.

Foto: erakogu

Kuidas pulmajumestust ja –soengut iseloomustada?

Kõige olulisem on jumestuse puhul see, et meik oleks kerge, puhas ja püsiv. Loomulikult peab see olema ka ideaalne fotomeik. Arvestada tuleb kindlasti ka sellega, et fotokaamera n-ö sööb jumestusest 40 kuni 50 protsenti. Seetõttu peab leidma ideaalse kesktee, mis näeb ka fotol kena välja.

Miks on soovitatav teha proovijumestus – ja soeng?

Tihti ei ole pruudil selget ettekujutust, millist meiki ja soengut ta soovib. Proovi käigus leitakse just talle kõige sobivam variant.

Proovijumestuse juures on oluline, et jumestaja ja pruut vahetavad omavahel nii palju infot kui vähegi võimalik. Meikar peab teadma kliendi soovidest, samuti sellest, milline on ta pulmakleit, kimp ja mis on pulmapäeva läbivaks teemaks.

Kõik need detailid aitavad leida harmoonilise koosluse. Kõik peab omavahel sobima ja samas peab arvestama pruudi individuaalsusega. Pruut peab tundma ennast sellel päeval maailma kõige ilusamana.

Kui pruut tuleb proovi, siis millega ta peaks arvestama?

Seljas peaksid olema heledad riided, et lõpptulemusest paremini aimu saada. Samuti võiksid kaasas olla näidispildid jumestustest ja soengutest, mis on silma jäänud. Soovitatav on pesta enne juuksed ja kaasa võtta aksessuaar, mida soovitakse soengus kasutada.

Mis peaks pruudil pulmapäeval kaasas olema? 

Hädavajalikud on salvrätikud, mis imendavad rasva, või matistav puuder. Muidugi ka huulepulk värvi värskendamiseks.