Maailm ja maitsed

Hotellibuum: Tallinnas avatakse sügisel uus spaahotell, uus 4* hotell avas äsja uksed

Hotell Cenetennial juba majutab külalisi ning restoran on lõunasöögikohana juba populaarsust võitnud.

Suurema kärata avas suvel Tallinnas uksed 81 toaga nelja tärni ärihotell Centennial*, mis asub Endla tänaval ja jagab maja büroohoonega. Unique Hotelsi gruppi kuuluv hotell avas ka uue restorani 100, mis on mõeldud nii hotellikülalistele kui ümbruskonna bürootöötajatele, kellele on iga päev päris ahvatlevad lõunapakkumised.

Ka nendes on – vähemalt sügisel – tunda Eestimaa maitseid. Lõunasöögi ajal on külalistel valida salatibufee, supi, ühe pearoa ja magustoidu vahel, õhtusöögiks on a la carte menüü.

Restorani peakoka Oleg Alasi jaoks on oluline suhe kohaliku tooraine, Eesti looduse ja ajaloo vahel. Mõnede roogade retseptid, ideed või põnevad kombinatsioonid pärinevad Eesti esimesest iseseisvusperioodist, mõned on retrohõngulisemad.

Päevapakkumistes on tunda Eesti maitseid: sealiha hakk-kebab kukeseentega, porgandikreem, kartuli-juustugratään ja veinikaste maksis 5.80 eurot.

Hotelli koduleht ütleb, et nende eesmärgiks on jutustada hotelli külalistele Eesti iseseisvuse lugu ning omalt poolt  teha uue hotelli näol sümboolne kingitus Eesti Vabariigi 100. juubeliks.

Kõige paremini on seda mõtet aimata kuues eraldi elutoa osa ja mullivanniga Zen Deluxe toas, kus kunsti- ja disainilahenduste abil markeeritakse Eesti ajalugu eelmise saja aasta jooksul: iseseisvuse esimene periood, nõukogude periood, uus iseseisvumine ja kaasaaegne Eesti. Restorani interjöörist ja hotelli fuajeest sajanda sünnipäeva ja Eesti ajaloo vihjeid otsida ei maksa.

Foto: Ekraanitõmmis hotelli Cenetennial kodulehelt.

Booking.com lehel maksab kahene tuba hotellis näiteks sel nädalavahetusel 107 eurot. Ent hotell soovitab toa broneerida kindlasti otse nende kodulehel – lisaks soodsamatele hindadele ootab sel juhul külalisi toas ka pudel vahuveini.

2017. aasta lõpus avab Tallinna südalinna uksed uus äriklassi tasemega spaa-ja konverentsihotell Metropol Spa Hotel. Hotell asub Tallinna Rotermanni kvartalis, vaid jalutuskäigu kaugusel vanalinnast ning reisisadamast. Tegemist on juurdeehitusega hotellile Metropol.

* Sõna “centennial” on ingliskeelne mõiste, mille tähendus on “saja aasta juubeli tähistamine”. Eestikeelset head vastet sellel sõnal veel pole. Maailmas on palju näiteid, kus mingi riigi, linna või olulise ajaloolise sündmuse saja aasta juubeli tähistamiseks on rajatud sellise nimetusega tähistatud hooneid, parke, ausambaid (näiteks Centennial Park).

Restoran 100.