Veneetsia piirab väga karmilt turistide arvu

  • Veneetsia keelas suurtel kruiisilaevadel linna sisenemise. Linna elanikud on juba ammu laevade vastu protesteerinud, kuna need suurendavad nii reostust kui kahjustavad ajaloolisi hooneid ja kanaleid.

Lorenzo Quinni "Support" juhib vajuvas linnas tähelepanu kliimamuutusele. Foto: Silvia Pärmann

Kruiisilaevad on ka massiturismi võimalikuks muutnud, mistõttu linnas on turismihooajal linnas rohkem reisijaid kui kohalikke inimesi, kirjutab Lonely Planet.

See on põhjustanud ka väga suure hinnatõusu ja traditsiooniliste väikepoodide asemele on tulnud kiirtoit, kiirmood ja suveniiripoed.

Itaalia valitsus on nüüdsest otsustanud, et üle 55 tonni kaaluvad laevad Veneetsiasse sisse ei saa ning peavad maabuma Veneetsiast loodes asuvas Marghera-nimelises tööstussadamas. See tähendab, et laevad ei pääse enam ligi Püha Markuse väljakust mööduvale Giudecca kanalile.

Veneetsia linnapea Luigi Brugnaro rõõmustab, kuna tema arvates suudeti leida suurepärane kompromiss keskkonnamurede, kohalikke rahulolematuse ja kruiisitööstuse loodud töökohtade jätkumise vahel, mille kaotamist ei saaks Veneetsia endale lubada.

Brugnaro sõnul tahavad nad näidata UNESCO-le ja maailmale, et neil on olukorrale lahendus. Nimelt olevat UNESCO hoiatanud, et kui kruiisilaevadega ei tegeleta, märgitakse Veneetsia peagi ohustatud paigaks.

Uus laevatee ehitatakse välja nelja aasta jooksul ning muutused ei hakka mõjutama tööstuskaubanduslikku laevaliiklust.