Ilu

Viis küsimust, mida tasub juuksurilt küsida enne värvima asumist

Foto: Unsplash

Enne juuste värvimist tasub rääkida juuksuriga läbi, kas uus soeng sobib sinu elustiiliga, ütleb veebiajakiri InStyle. Vastasel juhul kaotavad ilusad kiharad peagi kaotanud sära ja värskuse.

Tee selgeks, mida eeldab soengu värskena hoidmine

Kui lased värvida juuksed näiteks säravpunaseks, siis pead arvestama, et kuid oled harjunud pesema tihti pead, on toon juba paari nädala möödudes tuhm. Seega arvesta, et pead käima sagedamini juuksuris.

Kui palju läheb soengu värskena hoidmine maksma?

See on eriti oluline, kui soovid värvida loomulikku tooni kiharad hoopis teist värvi. Olgu selleks brünett blondiks või linakk roosaks, on väljakasvu näha juba paari nädala möödudes, mis eeldab jällegi külastust salongi. Seega ära häbene ja räägi juuksuriga numbritest, mis kulub juuste hooldamisele.

Küsi, millised võimalused on värskendada värvi kodus

Kui hind, mis juuksur välja toob, paneb minestama, aga soov on vankumatu, siis aruta juuksuriga alternatiive. Vahest on olemas spetsiaalne šampoon, palsam või tooniv mask, mis hoiab juuksevärvi kauem värskena. Kindlasti leidub professionaalil teisigi väärt nippe või soovitusi.

Ära karda uurida sõnade tähendust

Balayage? Triibutamine? Fileerimine? Sa ei pea tegema nägu, et tead ideaalselt, mida juuksur nende all mõtleb. Küsi julgelt, sest professionaal ei tule teinekord lihtsalt selle peale, et tavainimene ei räägi nende keelt.

Mõtle paar sammu ette

Aruta juuksuriga läbi, kas soovitud juuksetoon sobib ka talvel, mil pale heledam. Hea nipp on minna salongi jumestamata, et juuksur näeks loomulikku nahatooni.