Ilu

Viis moodust, kuidas muuta november tervislikumaks

Foto: Unsplash

Võta lõunasöök kodust kaasa

Kui tööl või koolis on koht, kus saad sööki soojendada, siis võta kodune toit kaasa. Niiviisi saad teha tervislikumaid valikuid ja tead täpselt, mida roog sisaldab. Näiteks valmista eelneval õhtul suurem kogus õhtusööki, mida jätkuks ka järgmiseks päevaks. Muide, see on ka rahakotile igati kosutav harjumus.

Toidukarp 5,99 € (Koduekstra)

Lisa vee sisse vitamiine

Vett on võimalik muuta veelgi kasulikumaks, kui pigistad sisse sidrunit, lisad apelsiniviile, jõhvikaid, astelpajumarju või kõiki korraga.

Kuid üks moodus on veel lisada greipfruudiseemnete ekstrakti, mida nimetatakse ka taimseks antibiootikumiks. See tugevdab immuunsüsteemi ja hävitab haigustekitavaid viiruseid ja baktereid. Maitseb alguses ehk mitte nii meeldivalt, kuid sellega harjub ruttu ära.

Citrosept Organic 20,60 € (Südameapteek)

Vaheta telefon raamatu vastu välja

Telefon on küll ideaalne vahend, kus leidub piiramatult meelelahutust ja uut informatsiooni. Kuid helendavat ekraani pidevalt jälgides ei lase sa enda silmadel ega ajul puhata. Võta puhkehetkedel kätte raamat või ajakiri ja lülita end sotsiaalmeediast välja.

Foto: Unsplash

Leia hetk liikumiseks

Kuigi tööd ja asjatamised ei tundu kunagi otsa saavat, siis leia vähemalt 15 minutit füüsiliseks tegevuseks ja tee seda eelistatud värskes õhus. Ja selle aja jooksul ei tohi sa telefoni kätte võtta! Lülita ennast hetkeks välja ja saad uue energiaga pooleli olevate toimetuste juurde tagasi naasta. Niiviisi hoiad ära stressi ja organismi tugevana.

H&M spordikott 14,99 € (H&M)

Söö juurvilju

Juurviljad puhastavad organismi ja vähendavad ka stressi, nii uskumatu kui see ka pole. Kuid tõepoolest sisaldavad need vitamiine ja toitaineid, mis võitlevad ärevuse ja depressiooni vastu.

Uuringute järgi hoiavad need ka veresuhkrutaset kontrolli all, mis vähendab tujukõikumisi ja energiapuudust. Küllaltki mõjuvad põhjused, et poes ostukorv porgandit ja kaalikat täis laadida!

Porgand lahtine 0,35€/kg (Maxima)